Dzieci dopiero wróciły do szkoły, ale nie zapominajmy, że wciąż jeszcze jest w miarę ciepło (przynajmniej do końca września). Warto gdzieś wyjeżdżać z dzieckiem póki aura pozwala, a ta będzie to czyniła coraz rzadziej. Może więc zdążycie odwiedzić np. morze?

 

Nasz Bałtyk i nadmorskie plaże jednoznacznie kojarzą się nam z wakacjami, a te niedawno się skończyły. Ciepły, miękki piasek, słońce i dające wiele frajdy fale – to wszystko czekało nad morzem. Co zrobić teraz, gdy wrześniowa pogoda nie pozwala na plażowanie, a chcemy wybrać się na ciekawy weekend? Oto kilka atrakcji w województwie Pomorskim, które zapewnią Ci najlepszy weekend last minute z dzieckiem.

Weekend Dziecko 1

Gdańskie zwierzaki cudaki i nie tylko

Zaczniemy od czegoś co zawsze cieszy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Mam tu na myśli zwierzęta, a dokładnie te czekające w ZOO, które znajduje się w Gdańsku. Znajdziemy tam ponad 200 gatunków różnych, ciekawych zwierzaków. Kolejnym punktem, w tym samym mieście, które posiada wiele walorów poznawczych jest Ośrodek Kultury Morskiej. Czeka tutaj mnóstwo ciekawostek, które przybliżą dziecku jak wygląda życie na morzu. Następnym etapem gdańskiej wędrówki mogą być interaktywne wystawy dla dzieci w Centrum Hewelianum. Gdańsk oczywiście nie zgarnął wszystkich atrakcji dla siebie.

Weekend Dziecko 3

Gdynia uczy, Gdynia bawi

 

Tu również znajdziemy coś ciekawego. Kontynuując atrakcje dla dzieci ciekawych świata warto zajrzeć do Centrum Nauki Eksperyment, gdzie dzieciaki razem z dorosłymi będą zgłębiać interesujące tajemnice nauki, podane w przystępny sposób. Gdyńskie akwarium pozwoli dziecku na zobaczenie „na żywo” rekiny, które zna z bajek o piratach czy Nemo, którego bardziej kojarzy z zagubioną, czerwoną rybką niż z pewnym kapitanem i jego podwodnym okrętem. Apropo okrętów, to fani żołnierzyków i klejonych modeli, mogą zobaczyć na żywo prawdziwy statek i, co najważniejsze, wejść na niego. ORP Błyskawica, bo tak nazywa się bojowy okręt zapewni mnóstwo przeżyć dorosłemu i dziecku (najlepiej w wieku szkolnym).

 

Trochę adrenaliny?

Kolibki Adventure Park Gdynia paintball, strzelnica, park linowy, dmuchane zamki, tor quadowy i do jazdy konnej, szlak urwisa i wiele atrakcji dla starszych i młodszych dzieci. To miejsce dla dzieci preferujących bardziej aktywne spędzanie czasu, ale dorośli również się tu odnajdą. Zresztą żeby urlop z dzieckiem był udany, my dorośli też musimy znaleźć w sobie coś z dziecka. Jeżeli nie dopisze pogoda, a chcemy bawić się razem z dzieckiem w wodzie, świetnie odnajdziemy się w sopockim Aquaparku. Również w Sopocie natrafimy na dość osobliwą atrakcję – „Krzywy Domek”, czyli wyjątkowy przejaw architektonicznej wyobraźni, który znajduje się w pierwszej 50 najdziwniejszych budynków świata.

Weekend Dziecko 02a157kd

Ready for Reda?

Czeka tutaj kolejny Aquapark, na który można trafić w pobliżu Gdyni w kierunku trasy na półwysep Hel. Aquapark Reda posiada wyjątkową, oszkloną zjeżdżalnię, a przejeżdżając przez nią nad głową będą nam pływać… najprawdziwsze, żywe rekiny. Nie ma chyba lepszego sposobu na bezpieczny zastrzyk adrenaliny. Jeśli pogoda dopisuje to warto wybrać się całą rodziną na rejs na pobliskich łodziach.

 

Dla rycerzy i księżniczek

Jeżeli dziecko jest fanem średniowiecznych czasów, to warto odwiedzić Malbork. Znajduje się tam jeden z największych przedstawicieli architektury gotyckiej na świecie, czyli zamek w Malborku. To około 60 km od trójmiasta, ale miejsce warte wycieczki i pamiątkowych zdjęć.

 

Uwiecznij przygody swojego dziecka

Weekend Dziecko 2

To tylko kilka z nadmorskich atrakcji rejonu pomorskiego. Nie wspominaliśmy o parkach miniatur, fokarium, odwróconym domu w Szymbarku czy różnych trasach rowerowych. Morze to przecież wspaniałe widoki, a czas, który spędzisz z dzieckiem będzie niezapomnianą rozrywką. Zbierzcie uchwycone kadry i razem stwórzcie opowieść opisaną zdjęciami w fotoksiążce. Sięgniecie po nią za rok, myśląc gdzie warto się wybrać. Zajrzycie do niej za kilkanaście lat, gdy starsze dziecko zaplanuje wyprawę z drugą połówką. Przeglądniecie fotoksiążki, gdy dziecko będzie już dorosłe i będzie chciało zabrać własne potomstwo szlakiem najlepszych, pomorskich miejsc do zwiedzania całą rodziną.

Weekend Dziecko 4

Aby wspomnienia towarzyszyły Wam cały rok można też sięgnąć po fotokalendarz, który ma dowolny miesiąc początkowy i wybrać najlepsze 12 fotografii, gdyż te przypomną miłe, wakacyjne momenty. Najważniejsze, abyście takie albumy tworzyli razem, całą rodziną, podobnie jak wspólnie spędzaliście niedawne dni wolności.

 

Artykuł powstał we współpracy z CEWE– producentem kreatywnych fotoprezentów, fotopamiątek i najchętniej kupowanej fotoksiążki w Europie.

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos