Piękny, zielony ogród to idealne miejsce na relaks i odpoczynek, jak również na spotkania w gronie rodziny lub przyjaciół. Rośliny, krzewy i drzewa będą doskonale prezentować się na naszej działce i z pewnością naładują nas pozytywną energią. Wiele osób decyduje się na pomoc specjalistów, którzy zadbają o najmniejszych szczegół dotyczący ogrodu. Doświadczonych ogrodników z Poznania, jak również z innych miejscowościach w Polsce nie brakuje.

 

Zakładanie ogrodów

Projektowanie ogrodów wymaga umiejętności i fachowej wiedzy. Rośliny powinny być dobrane do stopnia nasłonecznienia terenu, jak również do rodzaju gleby. Ponadto, ogród musi być funkcjonalny, a całość powinna doskonale się prezentować.

Uwagę należy zwrócić zarówno na dobór roślin, jak również na systemy nawadniania czy systemy oświetleniowe. Istotną rolę w urządzaniu ogrodów pełnią również elementy małej architektury, na przykład fontanna, oczko wodne, murek, ogrodzenie i tak dalej.

Podczas urządzania ogrodu warto też zadbać o aranżację tarasu lub balkonu, kolorystyka i dodatki w tym samym stylu będą doskonale się prezentować.

Dobrze sporządzony projekt sprawi, że nawet niewielka przestrzeń zmieni się w prawdziwą, zieloną oazę. Podpowiadamy, że jeśli chodzi o aranżację ogrodów w Poznaniu warto zapoznać się z ofertą firmy Zielonym2.pl.

 

Urządzanie ogrodów

Gdy już projekt jest przygotowany, przychodzi czas na kolejny krok, czyli na jego realizację. Wspomniana już firma Zielony m² świadczy w tym zakresie kompleksowe usługi, zajmuje się przygotowaniem terenu, tworzeniem skarp, wycinką drzew, budową tarasów i altanek. Ponadto, w zakresie usług firmy mieszczą się też zakładanie trawników z siewu i rolki, nasadzeniem roślin i ściółkowaniem.

 

Usługi ogrodnicze

Oczywiście zaprojektowanie i założenie ogrodu to dopiero połowa sukcesu, ważna jest również jego pielęgnacja. Istotne są takie prace jak usuwanie obumarłych części roślin, odchwaszczanie i nawożenie roślin, koszenie trawnika, prace porządkowe, grabienie liści czy zabezpieczanie roślin przed zimą. Wszystkie te czynności wymagają wiedzy, umiejętności oraz oczywiście czasu, jeśli wiemy, że nie będziemy w stanie podołać tym wszystkim obowiązkom warto, abyśmy zdali się na doświadczonych ogrodników.

 

Projektowanie ogrodów w Wielkopolsce – Zielony m²

Jak wygląda współpraca z Zielonym m²? Wszystko rozpoczyna się od wizji lokalnej i rozmowy z zainteresowanym. Fachowcy poznają preferencje i potrzeby inwestora, sprawdzają jakość gleby, wykonują pomiary. Kolejny krok to opracowanie wstępnej koncepcji i przedstawienie jej klientowi w celu akceptacji. Następnie wykonywana jest wizualizacja, sporządzany jest spis roślin i dopracowywany jest każdy szczegół dotyczący ogrodu. Gdy wszystko jest ustalone rozpoczynają się prace. Firma urządzaniem ogrodów w Poznaniu i w województwie wielkopolskim zajmuje się od dawna może pochwalić się licznymi realizacjami i gronem zadowolonych klientów.