Życie zmusiło cię do zmiany miejsca zamieszkania? Stres, nerwy mogą kosztować zdrowie. Zupełnie niepotrzebnie. Głowa do góry, pierś do przodu! Podpowiadamy, jak zmierzyć się nowymi wyzwaniami.

 

Najwięcej nerwów i energii stracisz załatwiając wszystkie formalności. Musisz znaleźć mieszkanie, złożyć wniosek o kredyt w banku, potem go uzyskać. Później notariusz, przeniesienie własności, umowy o energię elektryczną, gaz czy wodę, meldunki, zmiany szkoły, lekarza pierwszego kontaktu, urzędu skarbowego i inne. Formalności nie mają końca. Biegasz od urzędu do urzędu, nic nie możesz przyspieszyć. Faktycznie, można zwariować. Uspokój się. Usiądź. Zrób listę rzeczy do załatwienia. Nie daj się ponieść nerwom, spokojnie podchodź do wymogów formalnych. Ostatecznie, nie tylko ty zmieniasz miejsce zamieszkania. I wyobraź sobie, że większość z nas, przeprowadzających się, dała radę przeżyć ten armagedon.

 

Przeprowadzkowy armagedon

Po tym wszystkim masz już klucze do nowego mieszkania. Zrobiliście mały lub duży remont. Przeżyliście w kurzu kilka trudnych tygodni. A w końcu nastąpiła chwila, że możesz mieszkanie zacząć urządzać. Warto do urządzania nowego lokum podejść z głową. Powinno się w nim wygodnie i po prostu, dobrze mieszkać. Dobrze zaplanować pomieszczenia. Szczególnie kuchnia, łazienka, przedpokój oraz salon wymagają najwięcej uwagi. To pomieszczenia reprezentatywne. Tutaj spędza się najwięcej czasu. Tutaj przyjmuje się gości, więc do urządzenia tych pomieszczeń trzeba się szczególnie starannie przyłożyć.

 

Życie na kartonach to przejściowy stan

Przed przeprowadzką przemyśl, czy koniecznie musisz zabrać z domu stare meble? Pomyśl, przeprowadzka to dobry moment na to, by wyrzucić stare rzeczy, takie których nie używasz i na pewno nie użyjesz. W ciągu życia zbierają nam się różnego rodzaju pamiątki, rzeczy zbędne, które zaśmiecają nasze otoczenie. Pomyśl, do jakich przedmiotów jesteś szczególnie przywiązana, a których wręcz nie znosisz. Czego się pozbyć? Z czego zrezygnować? Co zapakować? Co zabrać? Za pakowanie starego życia zabierz się odpowiednio wcześniej. Poszukaj kartonów, zaopatrz się w markery, folię bąbelkową i stretchem. Zaplanuj logistykę przedsięwzięcia. Posegreguj ubrania, na sezonowe i te do wyrzucenia. Najpierw pakuj to, czego nie potrzebujesz, na końcu wszystko, co niezbędne. Pamiętaj o podręcznym bagażu na pierwsze dni w nowym domu. Poszukaj firmy przeprowadzkowej, która przewiezie twoje rzeczy. Opisz kartony – ich zawartość i miejsce docelowe. Wnosząc je do nowego mieszkania możesz ustawiać je w odpowiednich pomieszczeniach. I nie martw się, będzie jeszcze przepięknie!

 

Nie spiesz się z urządzaniem mieszkania

Koniecznie powinno się określić styl mebli i salonu. Klasyka czy nowoczesność? Wszystko zależy od upodobań i własnego gustu. Podłogi, dobór kolorystyki ścian. Wszystko ma znaczenie. Ale kiedy wreszcie rozpakujesz kartony, ułożysz wszystko w docelowym miejscu, poczujesz, że nareszcie jesteś w domu.

 

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez firmę Relokum Przeprowadzki z Gdańska oferującą przeprowadzki na terenie kraju i zagranicy: relokum-przeprowadzki.pl