Sprawdź, jakie akcesoria i sprzęt powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka. Dowiedz się, jak zaplanować jej przygotowywanie. Prezentujemy praktyczne porady, dzięki którym proces kompletowania wyprawki będzie czystą przyjemnością.

 

Co to jest wyprawka dla niemowlaka?

Po narodzinach dziecka będziemy potrzebować mnóstwo różnego rodzaju akcesoriów do opieki nad malcem. To czas, w którym nowy członek rodziny będzie wymagał pełnej uwagi. Nie będzie wówczas czasu na zakupy. Dlatego wyprawka dla niemowlaka powinna zostać skompletowana jeszcze przed porodem. To wszystkie rzeczy, które przydadzą nam się w pierwszych tygodniach życia malca. Na wyprawkę powinny złożyć się jednak również przedmioty, z których młoda mama będzie korzystać podczas pobytu na oddziale położniczym w szpitalu.

 

Co powinna zawierać wyprawka?

Trudno wymienić wszystkie przedmioty, których zakup należy uwzględnić podczas kompletowania wyprawki. Wiele zależy tutaj od indywidualnych preferencji i potrzeb rodziców. Z pewnością jednak należy pomyśleć o zdobyciu kompletu ubranek na różne okazje; różnego rodzaju tekstyliów, takich jako kocyki, pledy, pościele czy pieluchy tetrowe; akcesoriów higienicznych i pielęgnacyjnych, które będą nam potrzebne do mycia i przewijania malca; a także rzeczy do karmienia. Warto pomyśleć też o skompletowaniu przedmiotów do wyjścia z dzieckiem z domu. Wyprawka dla dziecka to również różnego rodzaju sprzęty, takie jak łóżeczko z gondolą, fotelik samochodowy, łóżeczko oraz wanienka ze stojakiem.

 

Porady dla młodych rodziców

Przed przystąpieniem do kompletowania wyprawki sporządźmy kompletną listę niezbędnych przedmiotów. Zbieranie akcesoriów zacznijmy jak najwcześniej – najlepiej kilka miesięcy przed datą porodu. Cały proces rozłóżmy w czasie – na spokojnie porównujmy oferty i szukajmy promocji w sklepach internetowych. Część przedmiotów możemy pożyczyć od znajomych lub kupić w komisach i na portalach ogłoszeniowych – to znakomity sposób na oszczędności. Zakup rzeczy, które mogą, ale nie muszą się przydać, odłóżmy na okres po narodzinach malucha.