Przyjazny, ciepły i przytulny domowy kącik, pozwala nam żyć w komforcie. Chętniej wracamy do mieszkania czy domu, które są urządzone zgodnie z naszymi pomysłami. Dają poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie nie odbierają charakteru indywidualnie wykreowanej przestrzeni. Jest sporo takich elementów, bez których nie obejdzie się żaden dom, niezależnie od wybranej stylistyki. To one decydować będą o tym, czy faktycznie czujemy się dobrze w naszym wymarzonym domu.

 

Surowe wnętrze, ale nie pozbawione ciepła

Atmosfera, jaka panuje wewnątrz każdego mieszkania czy też domu, jest w stanie zachęcić gości do odwiedzin. Domownikom daje zaś poczucie bezpieczeństwa. To w końcu nasze metaforyczne cztery kąty, w których musimy czuć się wyjątkowo. Najtrudniejsze w urządzaniu bardzo często są te pomieszczenia, w których postawiliśmy na chłodny wystrój. Naturalne materiały, minimalizm czy też koncepcje bliskie futurystycznym projektom.

Prostota w tym wypadku nie musi jednak oznaczać utraty wrażenia przytulności. Wystarczy zadbać o detale, jak ozdoby, które definiują nasze upodobania. Wystrój okna gwarantujący dostęp światła naturalnego, a jednocześnie ochronę przed wzrokiem świata zewnętrznego. Na koniec zaś światło, które daje szansę zmiany postrzegania każdego wnętrza.

 

By nie było zbyt przytłaczająco

Rustykalne i tradycyjne aranżacje mają to do siebie, że znajdziemy pośród nich całe mnóstwo elementów. Wyposażenia, ozdób, czasami finezyjnie zdobionych czy wykończonych mebli. Tego typu wystroje wnętrz nie pozostawiają zbyt wiele miejsca na nieprzemyślane elementy ozdobne. Wręcz przeciwnie! Łatwo przesadzić i uzyskać efekt przytłoczenia zamiast spójnej i ciepłej aranżacji. W takich przypadkach uwagę przykładamy właśnie do zachowania harmonii. Wyważenia pomiędzy bogactwem rozmaitości, a poczuciem uporządkowania w tym aranżacyjnym nieładzie.

 

Detale wielkiej wagi

Pamiętajmy o tym, że to detale przyciągają uwagę i jednocześnie są w stanie zmienić postrzeganie dowolnej przestrzeni. Nie mówimy jednak tylko i wyłącznie o detalach niewielkich swoimi rozmiarami. W grę wchodzą „drobiazgi”, jak chociażby doskonale dobrane oświetlenie. Kinkiety i żyrandole dopasowane do stylistyki wnętrza. Ciekawie, ale i praktycznie łączone różne typy podłóg. Zestawienia kolorystyczne ścian, które wpływają nie tylko na efekt końcowy, ale i nasze samopoczucie we wnętrzu.

Przed nami wyzwanie – przytulne i przyjazne wnętrze, niezależnie od zastosowanej aranżacji. Musimy przemyśleć każdy z elementów, by nie stracić charakteru mieszkania bądź domu, a jednocześnie zagwarantować sobie i domownikom, a także gościom, poczucie ciepła, przytulności i tego czegoś, co przyciąga uwagę.

 

Więcej o tym, jak urządzać swoje wnętrza i nie tylko, znajdziemy pod adresem witryny internetowej http://gitmoney.pl