Dzieci uwielbiają nowoczesne, ciekawe zabawki, którymi mogą pochwalić się przed kolegami i które urozmaicają ich codzienne aktywności. Do takich gadżetów należą między innymi kolorowe samochody na akumulator, które mogą stać się ulubionymi pojazdami maluchów. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać dla swojego dziecka jeden z nich.

 

Czas na przejażdżkę – alternatywa dla klasycznego spaceru

Dzieci nie zawsze chcą wychodzić na klasyczne spacery. Wydają się im zbyt spokojne albo zbyt męczące. Nie wszystkie maluchy lubią też siedzieć w wózku, nawet wówczas, kiedy nieco się zmęczą. Jeśli więc nie chcesz, aby twoje dziecko za kilka chwil chciało “wejść mamie na rączki”, albo tacie “na barana”, możesz spróbować zachęcić je do samodzielnej jazdy.

Samochód na akumulator to świetna okazja, by przyzwyczaić dziecko do pewnej dozy swobody i samodzielności, zachęcić do częstszego wychodzenia na spacer, a jednocześnie wciąż mieć je pod pełną kontrolą. Na pewno wiele maluchów uzna tę formę spędzania czasu na dworze za znacznie ciekawszą od spokojnego spaceru czy jazdy w wózku. Mogą także bawić się lepiej, niż na rowerku, jeśli nie będą musiały przy okazji się wysilać.

 

Okazja do rozwijania umiejętności

Prowadzenie pojazdu na akumulator może być przy tej okazji rozwijające pod kątem manualnym i orientacji w przestrzeni. Jadąc powoli takim pojazdem, dziecko będzie powoli uczyło się oceny odległości i prędkości, nabierze wprawy w omijaniu przeszkód czy hamowaniu w odpowiednim momencie. Oczywiście, wszystko odbędzie się w bezpiecznych, kontrolowanych przez rodzica warunkach, ponieważ pojazd nie rozwija prędkości większej, niż 5 km/h. Oznacza to, że każdy bez problemu dogoni go bez podbiegania.

Ucząc się samodzielnej jazdy samochodem, dziecko na pewno szybko poprawi koordynację oko-ręka i zyska świadomość tego, jak zachowuje się urządzenie pod wpływem jego manewrów. Wiedzę tę będzie mogło wykorzystać podczas zajęć sportowych w przedszkolu, czy później w szkole, a także szybciej nauczy się jazdy na rowerku.

 

Pełne bezpieczeństwo

Samochody na akumulator, które można znaleźć pod adresem https://niecodziennegadzety.pl/pojazdy-na-akumulator, są dedykowane dzieciom, dlatego zostały wykonane z bardzo wytrzymałych, bezpiecznych materiałów. Jednocześnie ich miękkie siedziska zapewnią dziecku najwyższy komfort.

Na bezpieczeństwo wpływa także dołączony do samochodów akumulatorowych takich jak Bentley Supersports JE1155 pilot. Dzięki niemu rodzice w każdej chwili będą mogli skorygować tor jazdy dziecka, zatrzymać samochód albo cofnąć go. To rozwiązanie sprawia, że pojazd zawsze pozostanie pod kontrolą i zagwarantuje maluchowi największe możliwe bezpieczeństwo, nawet, jeśli rodzice pozostaną na chwilę w pewnym oddaleniu.

Nie musisz się więc martwić tym, co wydarzy się podczas przejażdżki i bez wahania możesz sprezentować dziecku taki innowacyjny podarunek.