Bez względu na to, jaki typ sylwetki posiadamy, każda z nas zasługuje na to, aby czuć się pewnie i wyglądać kobieco w każdej sytuacji. Bez znaczenia czy jest to przyjęcie rodzinne, spotkanie z przyjaciółmi czy randka, sukienki potrafią znacząco podkreślić atuty naszej sylwetki, maskując dyskretnie wszelkie niedoskonałości czy mankamenty figury. Odpowiednio dobrane kroje i fasony sukienek pozwolą na idealne dopasowanie do cech sylwetki i będą wspaniale wyglądać na kobiecie, która będzie je nosić. Na początek warto dokładnie przyjrzeć się naszej posturze, aby móc określić swój indywidualny typ figury.

 

Poszczególne cechy każdej sylwetki

To, czy mamy szerokie, czy wąskie biodra, wcięcie w talii czy jego brak, oraz jaka jest wielkość naszego biustu, świadczy o tym, jaki mamy typ figury. Nie da się jednak przysłowiowo zaszufladkować każdej kobiety ze względu na figurę, gdyż jest ona indywidualna dla każdej z nas, i posiada swoje spersonalizowane cechy w postaci zalet oraz drobnych mankamentów. Dzięki temu każda kobieta jest wyjątkowa.

Standardowy podział przypisuje rodzaje sylwetek do poszczególnych typów, do których nazewnictwa użyto jabłek, gruszek, klepsydr czy kolumn. Na pierwszy rzut oka takie określenia mogą wydawać się niezrozumiałe, jednak po krótkiej chwili można się zorientować, że sylwetki kształtem przypominają wyżej wspomniane owoce lub przedmioty.

 

Co do czego, czyli jakie nosić sukienki

Ten bardzo kobiecy element garderoby potrafi zdziałać cuda. Dla kobiet „jabłek”, czyli takich o smukłych nogach a nieco większych krągłościach w pasie i biuście, delikatna i zwiewna sukienka potrafi wysmuklić całą sylwetkę. Dodatek falbanki w talii podkreśli ją, ponieważ często brak typowego wcięcia w talii sylwetkom typu jabłko.

Sylwetka, w przypadku której ramiona i biodra ją jednakowej szerokości, a wcięcie w talii również mało widoczne, to tak zwana kolumna. Tutaj kobiety mogą pozwolić sobie na eksperymenty w garderobie, ponieważ z reguły są bardzo szczupłe i wszystko na nich ładnie leży. Odpowiedni wybór to sukienka maksi, czyli dosyć długa, wysmuklająca nogi. Warto jednak zaakcentować talię modnym paskiem, aby delikatnie wyłoniła się ze zbyt prostej figury. Sukienka dla klepsydry, czyli figury pożądanej przez większość kobiet, powinna w szczególności podkreślać wszystkie atuty, jakimi odznacza się ten rodzaj sylwetki. Albowiem cechy charakterystyczne dla tego typu urody to szerokie biodra, pełny biust oraz idealne, wyraźne wcięcie w talii. W tym przypadku delikatnie rozkloszowany dół sukienki idealnie współgra z konkretnym akcentem w okolicy talii. Może być to duży kwiat lub kokarda. Dzięki temu podkreślimy obecność wcięcia w talii oraz doskonałe proporcje biustu i bioder.

Podsumowując, każda z kobiet marzy, aby idealnie wyglądać w sukience, zachwycając gości lub ukochanego. Jednak noszenie ich na co dzień również sprawia ogromną przyjemność. Dzięki odpowiednio dobranym krojom sukienek jesteśmy w stanie nosić je częściej, podkreślając swoją pewność siebie oraz czuć się jak najbardziej kobieco.