Stworzenie pięknego ogrodu wcale nie musi trwać wiele lat. Istnieją pewne rozwiązania, które pozwalają na urządzenie go w zdecydowanie krótszym czasie, wynoszącym kilka miesięcy.

 

Bujna roślinność w kilka miesięcy

Wielu osobom prawdopodobnie absolutnie niemożliwe wyda się urządzenie ogrodu w tak krótkim czasie. Duże drzewa będące sercem ogrodu, jak i wiele krzewów potrzebuje lat, aby dojrzeć. Jednakże, w ich miejsce można zasadzić coś zupełnie innego. Poza tym, wiele rozwiązań może mieć charakter tymczasowy.

Szybki Ogrod Tab

Rośliny jednoroczne – dobre w każdym ogrodzie

Puste przestrzenie, jakie powstają w ogrodzie, gdy oczekuje się na wyrośnięcie świeżo zasadzonych drzew warto wypełnić roślinami jednorocznymi. Jak się okazuje, tego typu roślin jest bardzo dużo. Między innymi są to słoneczniki, które bardzo często pojawiają się w polskich ogrodach. Dużą zaletą słoneczników jest ich wysokość. Są to rośliny które dzięki swoim rozmiarom przykuwają wzrok odciągając go jednocześnie od wszystkich tych roślin, które jeszcze nie dorosły do swoich maksymalnych rozmiarów.

Warto zauważyć, że wiele osób sadzi jednoroczne rośliny ogrodowe takie jak słoneczniki właśnie po to, aby wypełnić na jakiś czas pustą przestrzeń. Często jednak nie decydują się oni na ich zlikwidowanie, gdy ogród już w pełni zakwitnie. Dlatego tez, warto zdecydować się na rośliny jednoroczne.

Szybki Ogrod Rosliny

Kwiaty roślin cebulowych

Każdy atrakcyjny ogród powinien być kolorowy. Jest on taki natomiast dzięki obecności dużej ilości kwiatów. Jeśli chodzi o szybko rosnące kwiaty na szczególną uwagę zasługują kwiaty roślin cebulowych. Należy tu wymienić między innymi nasturcje oraz tulipany. Szczególnie te drugie wydają się być atrakcyjnym wystrojem ogrodu. Wiele osób decyduje się na posadzenie tulipanów i innych roślin cebulowych pomiędzy większych rozmiarów krzewami i drzewami. Dzięki takiemu rozwiązaniu ozdabiają one ogród również wtedy, gdy drzewa już wyrosną.

Kiedy sadzić rośliny cebulowe?

Zaletą roślin cebulowych jest to, że dojrzałe są już na wiosnę o ile zostaną zasadzone jesienią. Możliwe jest również otrzymanie pięknych, całkowicie dojrzałych kwiatów w zasadzie zaraz po zakończeniu zimy. Wymaga to jednak odrobinę większego nakładu pracy. Konieczne jest bowiem wcześniejsze zasadzenie roślin w donicach, a nie od razu w glebie. Później natomiast, już dojrzałe lub też częściowo dojrzałe rośliny należy przesadzić do gleby, kiedy będzie ona już na to gotowa po zimie.

Dojrzałe rośliny ogrodowe

Większość ludzi sadzi w ogrodzie bardzo młode, zupełnie jeszcze niedojrzałe rośliny. W późniejszym czasie obserwują oni jak powoli roślinność ta rośnie i dojrzewa. Jednakże, w gruncie rzeczy wcale nie trzeba tak robić. Równie dobrze można zasadzić w ogrodzie całkowicie już dojrzałe rośliny. Wydaje się, że warto się na to zdecydować szczególnie w przypadku tych roślin, które rosną naprawdę długo. Mowa tu zwłaszcza o wysokich drzewach, które dojrzewają czasem przez bardzo wiele lat.

Szybki Ogrod Sklep

Skąd wziąć dojrzałe rośliny?

Jak się okazuje, jest całkiem dużo hodowli, z których otrzymać można dojrzałe już drzewa i inne rośliny. Jednakże, warto mieć na uwadze, że nie mogą być to przypadkowe rośliny. Jedynie specjalnie dostosowane do tego rośliny można przesadzać. Jeśli nieprzygotowana roślina zostanie przesadzone bardzo prawdopodobne jest to, że się nie przyjmie i po prostu umrze.

Wysokiej jakości rośliny przeznaczone do przesadzania nie mają nawet najmniejszego problemu z tym, aby rosnąć w nowym miejscu. Ważne jest więc, aby zakupu tego typu roślin dokonywać z należytą dozą uwagi. Jest to szczególnie ważne również z tego względu, iż zwykle zakup dojrzałych roślin wiąże się z dosyć dużym wydatkiem.

Co zamiast roślin?

Jak już wspomniano i jak powszechnie wiadomo trzeba bardzo się natrudzić, aby urządzić ogród przy pomocy roślin w krótkim czasie. Zwykle bowiem, dopiero po około 5-7 latach ogród jest całkowicie gotowy. Czy jednak faktycznie rośliny w ogrodzie są niezbędne? A jeśli tak, to może warto z nich zrezygnować przynajmniej na ten czas, gdy dorastają nowe sadzonki?

Meble w zastępstwie roślinności

Oczywiście, meble ogrodowe kupuje się zwykle nie po to, aby zastąpić roślinność. Najczęściej mają one praktyczne zastosowanie w ogrodach z bogatą roślinnością. Jednakże, naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby deficyt roślinności zastąpić właśnie gęstym umeblowaniem.

Rzecz jasna, niezależnie od tego, czy ogród posiada gęstą roślinność, czy też może nie posiada jej w ogóle, muszą znaleźć się w nim niektóre meble. Chodzi tu zwłaszcza o jakieś przynajmniej dwa, trzy krzesła. Potrzebny jest również stół lub przynajmniej jakiś niewielki stolik kawowy. Jeśli jednak chce się nieco zastawić psuty ze względu na brak roślinności ogród trzeba kupić o wiele więcej mebli. Potrzebne będą w takim wypadku również ławy, można zdecydować się także na skrzynie z drewna. Ważne jest, aby wszystkie meble porozkładać w różnych miejscach w ogrodzie. Dzięki temu nie będzie się on wydawał opustoszały.

Szybki Ogrod Meble

Czy meble wystarczą?

W przypadku niewielkich ogrodów meble mogą być jak najbardziej wystarczające. Jednakże co z większymi ogrodami, w których wolnej przestrzeni jest więcej? Niewątpliwie w takich miejscach przydatne będą również rzeźby i lampiony. Wybór jednych jak i drugich jest bardzo duży. Warto pamiętać o tym, aby odpowiednio dopasować zarówno rzeźby jak i lampiony do typu mebli ogrodowych. Chodzi tu o ich kolor, ale także o materiał z jakiego są zbudowane.

 

Autor artykułu:
Artykuł przygotowała Ogrodolandia – internetowy sklep z meblami. Sklep oferuje min. szeroki wybór mebli ogrodowych, pergoli, donic ogrodowych i architektury ogrodowej.