Sprzątnie nie jest twoją ulubioną aktywnością? Traktujesz je jako obowiązek konieczny do wypełnienia, by zachować czystość w domu? Warto jest wspierać się w mało ulubionych czynnościach. Wybierz takie środki czystości, które pomogą ci szybko uporać się z miejscami wymagającymi uporządkowania. Specjalnie dla ciebie zrobimy przegląd tego, co powinno być w twoim domu. Wszystko po to, by sprzątanie było jeszcze łatwiejsze!

 

Środki czystości – co powinieneś mieć w łazience i toalecie?

Łazienka i toaleta to miejsca, gdzie brud zbiera się bardzo szybko. Najbardziej narażone są wanna, zlewy i muszla klozetowa. By sprzątanie było szybkie i skuteczne, powinieneś mieć odpowiednie środki czystości. Przede wszystkim – dobry płyn do pozbycia się osadu i kamienia. Zbiera się on bardzo szybko i nie jest łatwy do wyczyszczenia. Odpowiednia substancja czyszcząca pomoże ci szybko uporać się z problemem.

Zaopatrz się też w dezynfekujący płyn do toalet i wanien. W łazience często gromadzą się bakterie, których trzeba się pozbyć. Jeśli masz prysznic – płyn do kabiny prysznicowej sprawdzi się idealnie. Nie zapomnij też o pachnących zawieszkach do WC, które jednocześnie czyszczą.

 

Środki czystości – jakie wybrać do kuchni?

W kuchni bardzo często gromadzi się brud i tłuszcz. Pochodzi on najczęściej z jedzenia. Dlatego warto mieć środki czyszczące, które z łatwością pozbędą się tłuszczu. Ważny jest też odpowiedni środek do czyszczenia kuchenek i zlewu. Taki, który pozbędzie się także kamienia. Nie zapomnij o płynie do czyszczenia piekarnika. Jest on niezwykle ważny, by pozostałości jedzenia nie dymiły i nie zanieczyszczały substancjami smolistymi innych przygotowywanych potraw.

 

Jakie środki czystości do pozostałej części domu?

Nie zapomnij o tym, by mieć środki czystości do usuwania kurzu. Jest on obecny w każdym domu i zbiera się bardzo szybko. Dobierz płyn do powierzchni – inny do drewna, a inny do sklejki. Mycie podłóg to też ważna sprawa. Odświeża mieszkanie, zabija brud i bakterie. Odpowiedni płyn powinien dezynfekować i jednocześnie nabłyszczać. Ważny jest też zapach. Pamiętaj, że przyda się też płyn do szyb! Choć rzadziej używany, jednak koniecznie miej go pod ręką.

 

Najlepsze środki czystości bez wychodzenia z domu?

Potrzebne środki czystości możesz zamówić przez Internet. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i nie musisz dźwigać ciężkich zakupów. Zapoznaj się z bogatą ofertą sklepu Emalo. Szeroki wybór profesjonalnej chemii, w tym środków do czyszczenia łazienki i kuchni oraz mycia podłóg to doskonała propozycja dla każdego, kto chce efektywnie sprzątać. Z takim wyposażeniem możesz mieć pewność – utrzymanie porządku będzie nie tylko łatwe, ale przede wszystkim – przyjemne.