Decydując się na zakup stolików do kawiarni, warto dobrze przemyśleć, jakie konkretnie meble sprawdzą się właśnie w Twoim przypadku. Jednym z głównych dylematów jest wybór odpowiedniego kształtu stolika do kawiarni.

 

Zalety i wady okrągłych stolików do kawiarni

Okrągłe stoliki do kawiarni są rozwiązaniem przynoszącym niewątpliwie sporo korzyści. Okrągły kształt gwarantuje użytkownikom, chociażby możliwość bardzo wygodnej rozmowy (każdy z uczestników konwersacji jest na równym poziomie i wszyscy dobrze widzą siebie nawzajem). Przy tego typu stoliku może również zmieścić się nieco więcej osób niż przy jego kwadratowym odpowiedniku.

Kolejną niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania są walory estetyczne. Okrągłe blaty nadadzą wnętrzom niepowtarzalnego uroku, charakteru i stylu. Warto też zauważyć, że w większości kawiarni stosowane są raczej stoły kwadratowe, dlatego też ich okrągłe odpowiedniki są ciekawym sposobem i możliwością na wyróżnienie się na tle konkurencji. Do wad okrągłych stolików można natomiast zaliczyć między innymi to, że zajmują nieco więcej miejsca oraz ich połączenie, ze względu na specyficzny kształt, nie jest możliwe.

 

Zalety i wady kwadratowych stolików do kawiarni

Kwadratowe stoliki do kawiarni są powszechnie i bardzo szeroko stosowane. Dzieje się tak z uwagi na to, że są to bardzo praktyczne i funkcjonalne meble. Nie zajmują wiele miejsca, dlatego nawet na małej powierzchni można ustawić ich całkiem sporo, zachowując przy tym odpowiednie, komfortowe dla gości przestrzenie.
Niewątpliwym, wielkim atutem tego typu rozwiązania jest możliwość połączenia kilku małych stolików w jeden większy – to bardzo przydatna funkcja, kiedy np. ktoś dokonał rezerwacji miejsc i spodziewamy się większej ilości osób w zorganizowanej grupie (imprezy takie jak wieczór panieński, kawalerski, baby shower, urodziny itd.). Stoliki kwadratowe mają kanty, które mogą okazać się niebezpieczne w przypadku, jeśli kawiarnia nastawiona jest np. na rodziny z dziećmi i przez lokal przewija się duża liczba najmłodszych.

 

Dobry stolik do kawiarni – jakie cechy musi posiadać?

Przede wszystkim stoliki do kawiarni muszą być dobrej jakości, wykonane starannie i solidnie. Nie możemy pozwolić sobie na chwianie się blatu czy nóżek, ponieważ jest to nie tylko niewygodne, ale stanowi także zagrożenie dla klientów. Ważną cechą, którą powinien charakteryzować się każdy stolik kawiarniany, jest także łatwość utrzymania go w czystości – jest to w końcu bardzo intensywnie użytkowany mebel, który musimy (czasami w bardzo krótkim czasie) przygotować dla kolejnych gości.