Coraz więcej Polaków decyduje się na wakacyjny wyjazd w egzotyczne kraje zamiast nad nasze polskie morze. Dzieje się tak ze względu na coraz większe możliwości podróżowania, a także dużo niższe jego koszty w porównaniu do cen sprzed jeszcze kilku lat. Dostępnych jest coraz więcej ofert, w związku z czym jest naprawdę w czym wybierać. Wystarczy jedynie przeznaczyć trochę więcej czasu, a można znaleźć coś na naszą kieszeń.

 

,,Nowy Egipt” dla Polaków

Zdecydowanie najpopularniejszym kierunkiem pozaeuropejskim był dotychczas Egipt. Biura podróży oferowały wiele możliwości wyjazdu do tego kraju. Były to wycieczki ograniczające się do odpoczynku w hotelowym resorcie, a także zawierające kilka wypadów. Można było podziwiać pustynie, piramidy, a nawet spróbować jazdy na wielbłądzie.

Na obecną chwilę oferty wychodzą poza te ramy. Tajlandia stała się kierunkiem numer jeden na pozaeuropejskie wojaże, ponieważ oferuje dużo więcej. Ceny są nadal przystępne, dzięki czemu pobyt w tym kraju nie wyniesie nas dużo więcej niż wspomniany przykładowo Egipt. Infrastruktura turystyczna jest bardzo dobrze rozwinięta, dzięki czemu turyści nie będą mieć dużych problemów w komunikacji w języku angielskim. Menu w restauracjach czy też obsługa hotelowa – wszystko, z czym spotka się turysta, będzie dostępne w tym języku.

Niskie ceny gwarantowane są nie tylko przy zakupie biletów lotniczych czy rezerwacji pokoi hotelowych, ale także w restauracjach. Kuchnia azjatycka to fuzja smaków nieodkryta dla Europejczyków. Wymyślne dania zaspokoją, a także zaskoczą nasze podniebienia, nie rujnując naszego wakacyjnego budżetu. Z tego względu wybierając się do Tajlandii na wakacje, nasz wyjazd może przybrać charakter kulinarny.

Jeśli chcemy jednak odciąć się od świata i wylegiwać na plaży, plan ten jest jak najbardziej adekwatny. Tajlandia zauroczy nas naturą – piastyczne plaże, nieskazitelnie niebieska woda mórz, a wszystko otoczone zielenią palm. Nie musimy obawiać się o pogodę, albowiem nie jest ona tak kapryśna jak polska. Pozwoli nam to pełen relaks oraz uzyskanie pięknej, brązowej opalenizny.

Będąc w Tajlandii mamy także możliwość wtopienia się w ogromny tłum przechodząc ulicami Bangkoku. Stolica tego kraju nigdy nie śpi, przez co czeka na nas niezliczona ilość atrakcji, z których skorzystać możemy o każdej porze dnia i nocy. Jeśli tylko chcemy, nasz pobyt w Tajlandii ma szansę przeistoczyć się w scenariusz wzięty żywcem z ,,Kac Vegas w Bangkoku’’.

 

Wakacje marzeń a pusty portfel

Planując wyjazd do Tajlandii, musimy wydać kilka tysięcy na bilety lotnicze, hotel, a także wszelkiego rodzaju atrakcje, które będą czekać na nas na miejscu. Z tego względu potrzebne będą nam oszczędności. Jeśli jednak ich nie mamy, pomóc w finansowaniu naszych wakacji marzeń mogą szybkie pożyczki pozabankowe na Matchbanker. Zaciągając zobowiązanie możemy opłacić nasze wakacje z góry, kiedy tylko wpadnie nam w oko kusząca oferta. Rozkładając na raty należność, będziemy w stanie spłacić ją nawet przed wyjazdem. Dzięki temu w pełni się zrelaksujemy na naszych wakacjach i wrócimy z naładowanymi akumulatorami.