30 tysięcy? To całkiem niezła suma, a za taką kwotę można też kupić całkiem niezły samochód. Im świat idzie do przodu tym my mamy coraz większe wymagania także od samochodów, dlatego warto się zastanowić w jakie auto zainwestować 30 tysięcy w nowe, czy w używane?

 

Nie ulega wątpliwością, że wyjazd z salonu samochodowego nowym autem jest wprost fantastycznym uczuciem, ale czy nie będziemy się wtedy borykać ze sporymi problemami? Auto za 30 tysięcy z salonu to jednak samochód w wersji minimalnej. Wszelkie dodatki kosztują i to nie mało, a my potrzebujemy dobrze wyposażonego auta, a przede wszystkim wygodnego. Warto więc zastanowić się nad samochodem używanym, wśród których przedstawia się naprawdę bogata oferta. Przedstawiamy top 10 najlepszych samochodów w tej kategorii cenowej.

 

  • Honda Civic VIII 1.8

Koszt tego auta to w granicach od 20 do 30 tysięcy z początków produkcji. Za co jest polecany? Szczególnie za wysoką trwałość, dynamiczny i ekonomiczny silnik oraz brak problemów z awariami przy prawidłowej eksploatacji samochodu. Ceniony jest także za praktyczną konstrukcje i ciekawy wygląd. Jego nowoczesny wygląd sprawia, że na pewno nie wstydzimy się wyjechać nim na ulice lub wybrać w daleką podróż.

 

  • Volkswagen Polo V 1.4 16V

Kolejny godny podziwu samochód w granicach 30 tysięcy. Polecany jest za solidną budowę, prosty i solidny silnik oraz brak problemów z awariami. Dużym plusem jest także ekonomiczność tego auta, zatem nie pali dużo w porównaniu do innych miejskich aut. Dostępność tanich części również ułatwia życie użytkownikom.

 

  • Kia Venga 1.4 CRDi

Suma 30 tysięcy spokojnie wystarczy na 5 letni samochód tej marki. Zaleta to dobry silnik, solidna budowa, dużo przestrzeni w środku auta oraz niskie koszty eksploatacji i naprawy samochodów, choć naprawy bywają rzadko. O dziwo samochody Kia Venga mają dosyć długą gwarancję dlatego przy zakupie tego egzemplarza warto sprawdzić czy jest jeszcze gwarancja.

 

  • Fiat 500 1.2

Fiat 500 to wprost idealny samochód dla współczesnej kobiety, która uwielbia małe ale piękne! Wygląd tego samochodu idealnie nadaje się do miasta jak i na weekendowe przejażdżki. Cena salonowa niestety nie zachwyca, ale 6-cio letni Fiat 500 wart jest około 30 tysięcy. Polecany jest szczególnie za tanie części oraz prostą budowę. Miejsca jednak w samochodzie jest dosyć mało.

 

  • Ducia Duster 1.6

Komfortowe, duże i przestronne auto za jedyne 30 tysięcy (starsze modele). Części są także łatwo dostępne. Problem jest z naprawami, które niestety występują. Dlatego duży minus za drobne usterki.

 

  • Audi A3 II 1.6

Bardzo modny model szczególnie wśród młodych osób. Dobry wybór na pierwsze auto. Niestety w takiej cenie możemy kupić 10-cioletnie lub starsze modele audi A3. Polecany jest za imponujący wygląd, dużą przestrzeń oraz niskie koszty naprawy.

 

  • Subaru Impreza II 2.0 T WRX

Zwinne sportowe auto, które jest kolejnym miłośnikiem wśród młodych ludzi. Kolejne auto, które nadaje się na początek kariery na drodze. Zaletami są dobry układ napędowy i zawieszenia, dobre hamulce, ładny wygląd oraz bardzo dobra konstrukcja auta.

 

  • Mitsubishi Lancer VIII 1.8

Co tu dużo mówić za kwotę 30 tysięcy możemy kupić starszy model w prostej wersji. Jednak warto wziąć pod uwagę wysoką trwałość jak i przestrzeń tego samochodu. Model jest dosyć trwały dlatego pomimo drogich części nie trzeba zbyt często korzystać z naprawy.

 

  • Suzuki Grand Vitara II 2.0

Mało oszczędny, niezbyt dynamiczny, ale za to naprawdę trwały. Warto jednak mocniej zastanowić się nad modelami wyżej wymienionymi.

 

  • Toyota Auris 1.6.132 KM

Zdecydowanie świetny samochód z świetnym wyglądam. W dodatku jest tani w eksploatacji. Ceniony jest za wysoką jakość i trwałość samochodu oraz dobry silnik, które zapewnia rozsądne spalanie przez co staje się naprawdę ekonomicznym autem.

 

Autor:
Artykuł został przygotowany przez firmę GawełMoto.pl – profesjonalną hurtownię motoryzacyjną z częściami samochodowymi z Warszawy.