Kategoria: Wiedza

Katastrofa platformy wiertniczej Deepwater Horizon

Choć platforma została wyposażona w przyrządy mające zapobiegać właśnie takim eksplozjom, katastrofa nastąpiła zupełnie niespodziewanie. Pierwszy wybuch zabił jedenastu mężczyzn, których ciał nigdy nie odnaleziono, a wielu innych poważnie ranił.

Read More

Wodospady – intrygująca geneza

Wodospady są jednymi z najpiękniejszych, a jednocześnie najbardziej zagadkowych zjawisk przyrodniczych. Nic dziwnego zatem, że od lat przyciągają uwagę zarówno naukowców, jak i podróżników i turystów.

Read More

Baśnie tysiąca i jednej nocy

Minęły wieki, a opowieści te nadal są dla słuchaczy niemal hipnotyzujące. Warto znać ich źródło, i to legendarne, i to prawdziwe. Według legendy opowieści te wymyśliła Szeherezada.

Read More
  • 1
  • 2

 

Porady

Zwalczanie szkodników

Najwięcej szkód w ogrodach przydomowych wyrządzają ślimaki, krety i owady. Nie należy zapominać, że są częścią ekosystemu i swoje zadania do spełnienia mają. Jednak gdy pojawia się ich zbyt dużo to mogą powodować straty odczuwalne.


Nowoczesny Balkon 0

Jaki powinien być nowoczesny balkon?

Styl nowoczesny w ostatnim czasie na dobre zagościł w wielu wnętrzach. Jednak bardzo często jest on wykorzystywany również między innymi na balkonach. Zatem czym się charakteryzuje?


Sluchawki Montaz

Nie zapomnij spakować słuchawek!

Na ostatnia chwilę zostawiamy sobie przygotowanie urlopowej play listy – bez względu na to czy na na karcie pamięci czy w chmurze. A czy o sprawdzeniu słuchawek pamiętamy?


Garage door in Vancouver, Canada.

Próg garażowy, czyli najlepsza ochrona garażu przed deszczem

Mokra podłoga w garażu po deszczu, liście i piasek w każdym kącie, to dobrze znane Ci widoki? Prawdopodobnie winowajcą jest nieszczelna brama garażowa.