Jajka to produkt, który króluje na wielkanocnym stole. Dlatego w naszej kuchni pozostaje po nich… wiele kartonowych opakowań. Podpowiadamy jak stworzyć z nich estetyczną dekorację.

 

Opakowania po jajkach i pistolet do klejenia GluePen marki Bosch – to wystarczy, by stworzyć oryginalną dekorację. Zobacz jak z marką Bosch przygotować wielkanocny wieniec, który będzie idealną ozdobą domu albo stołu w czasie Świąt Wielkanocnych. Zaproś do pomocy dzieci, a zabawa będzie jeszcze lepsza!

Lista potrzebnych narzędzi i materiałów:

  • Papierowe opakowania/wytłaczanki po jajkach
  • Akumulatorowy pistolet do klejenia Bosch GluePen
  • Podstawa do wianka (z rafii lub styropianu)
  • Nożyczki, pędzel
  • Farby plakatowe
  • Rafia, wstążki

IMG 5007

 

Krok 1

IMG 5009

Nożyczkami wycinamy z wytłaczanek płatki. Wytłaczanki mają rozmaite kształty, dlatego mieć zachować  kilka sztuk o różnych formach. Urozmaici to wygląd kwiatów. Pamiętajmy, że zarówno z wgłębień, jak i wybrzuszeń (odwróconych na drugą stronę) mogą powstać ciekawe roślinne motywy. A z wieczek do opakowań – proste liście.

 

Krok 2

IMG 5014

Malujemy kwiaty i liście na ulubione kolory. Najlepiej nawiązujące do otaczającej nas wiosennej aury. Wystarczą do tego zwykłe farby plakatowe. Przy malowaniu mogą nam pomóc dzieci!

IMG 5031

 

Krok 3

IMG 5036

Przy pomocy akumulatorowego pistoletu do klejenia Bosch GluePen łączymy kilka warstw płatków, tworząc wielobarwne kwiaty.

 

Krok 4

IMG 5057

Do podstawy wianka przyklejamy najpierw płaskie liście, potem nasze trójwymiarowe kwiaty.

 

Krok 5

IMG 5080

Na koniec dekoracyjnie owijamy wianek rafią, maskując ewentualne prześwity. Jeszcze tylko kokardka (którą też warto przymocować klejem) i wianek skończony!

 

IMG 5083

Źródło: Bosch. Fot. Bosch.