Właściciele biur i przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z usług związanych z fachowym sprzątaniem biur. Zlecenie profesjonalnej firmie utrzymania porządku daje gwarancję, że biuro co rano będzie czyste i gotowe na przyjęcie nie tylko pracowników, ale przede wszystkim klientom.

 

Jak cię widzą, tak cię piszą. Brudne biuro, zniszczone toalety to negatywny wizerunek firmy, o czym doskonale wie większość przedsiębiorców. Do lamusa odchodzą też już czasy, gdy to pracownicy musieli dbać o porządek i czystość w miejscu pracy. Nikt już nie wymaga od pracowników biurowych mycia podłóg i wycierania kurzy.

Dziś najczęściej takie czynności zleca się profesjonalnym firmom, które zajmują się profesjonalnie sprzątaniem biur, powierzchni biurowych, zakładów, hal produkcyjnych oraz innych obiektów. Nie zawsze zatrudnia się do tego celu pracowników, a wynajęta firma z reguły posiada odpowiedni sprzęt oraz wyposażenie, by sprostać stawianym przed nią wyzwaniom.

 

Jak grzyby po deszczu

Co ciekawe, firmy sprzątające powstają nie tylko w dużych miastach, takich jak Kraków czy Warszawa, ale również w tych mniejszych, tam, gdzie funkcjonują potencjalni klienci. Tendencja do korzystania z usług tego typu wzrasta również wśród osób prywatnych, co całkiem zrozumiałe w czasach, gdy ludzie nie mają czasu na uporządkowanie swojego otoczenia.

 

Grunt, to specjalizacja

Firmy sprzątające biura i powierzchnie biurowe to wyspecjalizowane podmioty, dysponujące sprzętem, doświadczeniem oraz sprawdzonymi i zaufanymi pracownikami. Ich praca nie powinna budzić najmniejszych zastrzeżeń, a ocenie podlega nie tylko solidność, ale też i uczciwość. Podpisywane z pracownikami umowy nie dopuszczają do powstawania dwuznacznych sytuacji, związanych z “wyciekiem” informacji. Również przedsiębiorcy, którzy decydują się zlecić sprzątanie biura i powierzchni biurowej firmie, podpisują odpowiednio skonstruowane umowy, a także klauzule dotyczące poufności informacji. Tego typu umowy zabezpieczają dokumenty oraz dane elektroniczne klienta firmy sprzątającej.

 

Zakres usług

Firmy sprzątające przyjmują zlecenia, których spektrum jest bardzo szerokie. Do standardów należy bieżące sprzątanie, ale też takiej firmie można zlecić mycie okien, również w ramach tzw. prac na wysokościach, czyszczenie i renowacja podłóg, dywanów, ale też utrzymanie w czystości terenów zielonych czy parkingów firmowych.

 

Elastyczność

Usługa sprzątania biur to przede wszystkim elastyczne warunki współpracy. Nie trzeba decydować się na jednorazowe zlecanie usług, a na przykład podpisać umowę w ramach abonamentu. Wówczas firma sprzątająca, w ramach umowy będzie wykonywała swoje usługi cyklicznie,powtarzające określone czynności w umówiony sposób, na przykład codziennie, raz w tygodniu, w ustalonych wcześniej godzinach. Równocześnie można ustalić rozszerzoną opcję raz na dłuższy czas, na przykład mycie okien raz na trzy miesiące.

 

Wygoda i koszty

Za wynajęciem jednej, konkretnej firmy przemawia możliwość wynegocjowania korzystnej oferty cenowej. Usługi, wyceniane w pakietach są tańsze, niż zlecenia jednorazowe. Wybierając odpowiedni podmiot, należy upewnić się, że jego pracownicy będą wykonywać swoje czynności w czasie, który nie będzie zakłócał pracy przedsiębiorstwa. Najczęściej firmy sprzątające wchodzą do biur w godzinach wieczornych, by w spokoju wykonać powierzone im zlecenia. Ważne, że w pomieszczeniach nie ma wówczas pracowników, aczkolwiek dobrze jest również zadbać o właściwą komunikację, gdyż często właśnie pracownicy zgłaszają swoje uwagi odnośnie firm sprzątających.

Co istotne, usługi sprzątania biura, powierzchni biurowych, magazynowych i wszelkich innych przedsiębiorcy mogą wliczyć w koszty uzyskania przychodu, co daje z kolei możliwość obniżenia należnego fiskusowi podatku. Dla firmy korzystniejsze staje się zatrudnienie wyspecjalizowanego przedsiębiorstwa, niż zatrudnianie stałego pracownika we własnym zakresie.

 

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez firmę DAWserwis z Krakowa oferującą usługi sprzątania na terenie Krakowa: sprzatanie-krakow.pl