Za pomocą nowoczesnego sprzętu kuchennego można o wiele łatwiej, szybciej i wygodniej przygotowywać posiłki. Co warto mieć w swojej kuchni? Sprawdź zestawienie urządzeń, które pomogą w przyrządzaniu wyśmienitych i zdrowych dań i napojów bez wysiłku!

 

Półki w sklepach aż uginają się od ciężaru sprzętu kuchennego w cenach wahających się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych. Obecnie można zakupić go także bez posiadania całej sumy, na przykład korzystając z pożyczki online na raty. Dzięki temu zyskasz wyposażenie, z którym gotowanie będzie wyjątkowo proste i szybkie, albo sprawisz komuś udany podarunek.

 

1. Wyciskarka wolnoobrotowa

Tego typu sprzęt cieszy się powodzeniem wśród osób, dla których ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta. W porównaniu do zwykłej wyciskarki owoców i warzyw, model wolnoobrotowy nie naraża produktów na wysoką temperaturę i nie powoduje zniszczenia ich cennych składników odżywczych jak witaminy i minerały.

 

Dodatkowo dostępne w sprzedaży wyciskarki mogą zaoferować szeroką gamę funkcji poza samym wyciskaniem soków. Sprawdzą się do zmielenia orzechów na domowe masło orzechowe, mogą wykonać puree warzywne, tłoczyć oleje, a nawet produkować makaron.

Cena sprzętu: od 300 do 5000 złotych.

 

2. Termorobot – wielofunkcyjny robot kuchenny

Jednym z ostatnich hitów wśród sprzętu kuchennego jest termorobot, czyli wielofunkcyjny robot kuchenny, który nie tylko rozdrabnia, miesza i wyrabia, ale również ma funkcję gotowania, smażenia i pieczenia.

 

Za pomocą termorobotów można przyrządzić wiele dań na każdy dzień – śniadania, obiady i kolacje. Dzięki temu, że sprzęt łączy w sobie wiele funkcji, może zastąpić różne urządzenia i akcesoria kuchenne, na przykład blender, malakser, tarkę, patelnię, garnek, a nawet wagę.

W sprzedaży dostępne są także modele, które mają kolorowe wyświetlacze i zapisane w pamięci przepisy, dlatego prowadzą gotującego krok po kroku, aby wykonanie nawet trudniejszych potraw stało się prostsze.

Cena sprzętu: od 1800 do 6000 złotych.

 

3. Szybkowar

Świetnym zakupem do kuchni może być też szybkowar. Tego typu urządzenie pozwala na znacznie szybsze przygotowywanie potraw, ponieważ gotowanie odbywa się w szczelnie zamkniętym pojemniku pod ciśnieniem.

W szybkowarze można gotować wiele dań, między innymi warzywa, mięsa, zupy. Wybrane modele wyposażone są także w sitka do gotowania na parze.

Cena sprzętu: od 100 do 500 złotych.

 

4. Ekspres ciśnieniowy

To doskonały wybór dla wszystkich amatorów aromatycznej kawy. Ekspres ciśnieniowy pozwoli na przygotowanie jej nie tylko szybko i wygodnie, ale również zadba o najwyższą jakość. Aby przyrządzić napar, wystarczy nacisnąć przycisk na panelu.

Cena sprzętu: od 1000 do 4000 złotych.

 

5. Wypiekacz do chleba

Świetnym zakupem do kuchni może być też wypiekacz do chleba. To propozycja dla osób, które chcą cieszyć się z wyśmienitego smaku domowego pieczywa.

Nowoczesne maszyny do wypiekania chleba mieszają składniki i wypiekają pieczywo automatycznie. Do wyboru jest wiele programów, z którymi można przyrządzić chleb różnych typów, na przykład na zakwasie, drożdżowy, sodowy.

Cena sprzętu: od 300 do 1000 złotych.