Mi Mix 3 to kolejny telefon od Xiaomi, który może zaskakiwać. Tym razem nie chodzi jednak o cenę. Choć ta wygląda rewelacyjnie w porównaniu do zastosowanych podzespołów, nie jest jednak niska. Za telefon trzeba zapłacić ok. 1600 zł. Największą niespodzianką jest rozsuwany mechanizm, którego od dawna nie oglądaliśmy w żadnym z liczących się smartfonów. Dla kogo jest więc najnowsza konstrukcja Xiaomi? Sprawdzamy.

 

Xiaomi Mi Mix 3 – dla myślących nieszablonowo

Dziś większość smartfonów wygląda podobnie, ewentualna różnica tkwi w węższych lub szerszych ramkach. Smartfon Xiaomi Mi Mix 3 to jednak nie zwykły prostokąt naszpikowany elektroniką, ponieważ posiada unikatowy rozsuwany mechanizm. Z tyłu telefonu możemy wysunąć specjalną szufladę, w której umieszczono aparat do selfie. Sama czynność rozsuwania aktywuje wybraną opcję. Domyślnie włącza ona oczywiście aparat, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdefiniować wywołanie innej potrzebnej aplikacji. Można pozwolić sobie na niestandardowy wybór.

 

Xiaomi Mi Mix 3 – dla lubiących robić zdjęcia

Obiektyw, który odsłonimy, rozsuwając klapkę, to aparat przedni. Jest to doskonały podwójny aparat główny (24+2 MP), umożliwiający również nagrywanie filmów wideo z możliwością rozmywania tła w czasie rzeczywistym. Aparat główny tworzą dwa obiektywy posiadające matryce 12 MP. Ciekawostkę stanowi fakt, że chiński producent skorzystał ze sprawdzonych podzespołów dwóch dobrze znanych firm – południowokoreańskiego Samsunga oraz japońskiej firmy Sony.

 

…i je przeglądać

Xiaomi Mi Mix 3 wyposażono w bardzo duży wyświetlacz o przekątnej 6,4 cala. Całość wykonano w technologii AMOLED, co dla przeciętnego użytkownika oznacza dwie rzeczy – kolory zdjęć będą doskonale odwzorowane, a telefon nie zużyje zbyt dużo energii. W ten sposób możemy bardzo długo przeglądać, układać i edytować zdjęcia. Układ Qualcomm Snapdragon 845 wspierany przez aż 6 GB pamięci operacyjnej to wyjątkowo solidne rozwiązanie, stanowiące gwarancję tego, że komputer będzie działał szybko. Współpraca ośmiu rdzeni powoduje, że ten smartfon poradzi sobie z każdą aplikacją, nie tylko do edycji zdjęć.

 

Dla mobilnych

Xiaomi Mi Mix 3 wyposażono w litowo-polimerową baterię o pojemności 3200 mAh. Oczywiście telefon obsługuje szybkie ładowanie, dzięki czemu nie stracimy czasu, aby go „podładować”. Obsługiwane jest również ładowanie bezprzewodowe, co z pewnością ucieszy wszystkie osoby, które nie przepadają za plątaniną przewodów. Fakt, że bezprzewodowa ładowarka jest bezpłatnie dołączana do zestawu, należy uznać za duży atut tego modelu. Osoby będące ciągle w ruchu na pewno docenią też to, że ekran chroni niezawodna powłoka Corning Gorilla Glass 5.