Zima zachęca do uprawiania sportów, właściwej tej porze roku. Wyjazd na narty wiąże się z koniecznością wzięcia urlopu, a w przypadku dzieci z feriami zimowymi. Aby na co dzień korzystać z uroków zimy, można wyjąć sanki i w przypadku dostatecznej ilości białego puchu cieszyć się zjazdami z okolicznych wzniesień.

 

Jeżeli jednak śniegu nie ma pod dostatkiem, warto wybrać się na lodowisko. Obiekty całoroczne, które poza funkcją rekreacyjną pełnią rolę miejsca treningowego dla łyżwiarzy wciąż są rzadkością, jednak w okresie zimowym coraz częściej udostępnia się lodowiska na świeżym powietrzu lub w przygotowanym namiocie. Wypożyczenie lodowiska na sezon zimowy najczęściej jest domeną władz lokalnych, właścicieli galerii handlowych oraz obiektów sportowo-kulturalnych.

 

Wypożyczenie lodowiska na sezon zimowy atrakcją dla mieszkańców i klientów

Wybierając się na zakupy do galerii handlowej można skusić się na chwilę relaksu wśród gładkiej tafli lodu i skrzypiących o nią łyżew. W centrach miast lub przy halach sportowych coraz częściej montowane są lodowiska, które funkcjonują w sezonie zimowym. Użytkownicy nie odczują różnicy pomiędzy lodowiskiem całorocznym, utrzymywanym w specjalnie przystosowanym obiekcie,a lodowiskiem sezonowym, pochodzącym często z wypożyczalni. Wypożyczalnia lodowisk oferuje kompleksowe usługi montażu, dbałości i konserwacji oraz demontaż lodowiska po sezonie, a dla uczestników przygotowana jest wypożyczalnia łyżew w pełnej rozmiarówce, możliwość zaostrzenia łyżew oraz urządzenia, wspomagające naukę.

 

Czy lodowisko sezonowe funkcjonuje przy wysokiej temperaturze?

Gdy temperatura powietrza wzrasta powyżej 10ºC urządzenia typu agregat chłodniczy nie funkcjonują na tyle efektywnie, by zapewnić powłokę, odpowiednią do jazdy na łyżwach. System chłodniczy tafli zapewnia efektywność przy plusowej temperaturze, jednak optymalna powłoka utrzymywana jest do wartości około 3ºC. Konserwacja lodowisk jest zadaniem firmy, wypożyczającej, a zapewnienie nieustannej, najwyższej jakości powłoki, odśnieżonej i wygładzonej spoczywa na pracownikach. Wraz z wypożyczeniem lodowiska, dostarczana jest maszyna, która służy do pielęgnacji lodowej tafli.

Filpol – profesjonalna wypożyczalnia lodowisk.