Co robić, aby poczuć się tak, jak na początku waszego związku!

 

Wszystko układa się świetnie. Dogadujecie się, kochacie się i jesteście dla siebie największym wsparciem. Jedyne co spędza ci sen z powiek to nieco już ostygłe życie intymne. Wiele z nas zna taki scenariusz z własnego doświadczenia. O ile zrozumienie na poziomie emocjonalnym jest niezwykle istotne, o tyle więź fizyczna również nie pozostaje bez znaczenia. Warto więc o nią odpowiednio zadbać!

Najczęstszą przyczyną problemów w łóżku okazuje się stres. Dotyczy on zarówno kobiet, jak i mężczyzn i jest wynikiem wysokich oczekiwań stawianych nam przez współczesne społeczeństwo.

Praktycznie z każdej strony bombardują nas poradniki na temat tego w jaki sposób odnieść sukces, co często obciąża nas psychicznie zamiast motywować. W dzisiejszych czasach sukces postrzegany jest często jako miernik wartości człowieka, co może potęgować rozczarowania i frustracje. Współczesny mężczyzna pracuje ciężko i z dużym zaangażowaniem, co pochłania znaczną część jego czasu i energii. Od kobiet natomiast oczekuje się, że będą świetnymi pracownicami, matkami, żonami i kochankami, co może być przytłaczające. Właśnie ta rzeczywistość przyczynia się do powstawania problemów z budowaniem intymności i dbaniem o bliskość oraz o życie erotyczne. Nie mamy już siły ani ochoty na miłosne zbliżenia przez co oddalamy się od osób, które kochamy. Z czasem rutyna staje się normalnością, a my akceptujemy fakt, że to, co najlepsze już dawno za nami. Niezwykle istotne jest więc zadbanie o odpowiedni poziom libido u partnerów, ponieważ długotrwałe zaniedbywanie więzi intymnych może okazać się zabójcze dla związku.

Statystyki pokazują, że większość par preferuje konwencjonalny seks. Stale rośnie jednak ilość osób, które poszukują nowych rozwiązań i doznań w łóżku.

Nowe wrażenia i doświadczenia zbliżają partnerów i pozwalają im odkrywać nowe obszary swojej seksualności. Co więcej, skutecznie pobudzają libido sprawiając, że w związku podtrzymywane jest zainteresowanie sobą nawzajem.

Ważne, aby zadbać o odpowiednią atmosferę w sypialni. Budowanie nastroju nie wymaga dużego wysiłku, a na pewno będzie sprzyjać miłosnym uniesieniom. Zadbaj o świeczki, miękkie poduszki i pobudzający olejek do masażu. W sypialni idealnie sprawdzi się także sexy bielizna, która pobudzi zmysły twojego partnera i sprawi, że jeszcze przez długi czas nie będzie mógł o tobie zapomnieć.

Pamiętaj, że aby seks stał się na nowo przyjemny musicie właściwie odczytać swoje potrzeby. Pary o romantycznej naturze powinny więc poświęcić więcej czasu na pieszczoty i czułości, które być może na co dzień pomijają. Partnerzy preferujący bliskość z odrobiną pikanterii mogą sięgnąć po gadżety erotyczne lub sexy przebrania, które dodadzą zbliżeniom drapieżności.

Budowanie bliskości powinno odbywać się na wszystkich płaszczyznach – w tym intymnej, dlatego też nie bój się wyrażania swoich potrzeb. Sięgnij po to, czego do tej pory brakowało ci w trakcie waszych zbliżeń. Być może odkryjesz dzięki temu nowe sposoby odkrywania przyjemności, co jeszcze bardziej wzmocni i scementuje twój związek.

Popraw swoje życie łóżkowe z bielizną erotyczną z Bardotti.pl