Idealne do czyszczenia powierzchni w dużych przedsiębiorstwach, jak i tych komunalnych. Sprawdzą się przy sprzątaniu magazynów, hal fabrycznych i produkcyjnych, placów, ramp przeładunkowych czy dróg. Nadają się do czyszczenia różnych nawierzchni. Zamiatarki przemysłowe zapewniają wydajne i szybkie sprzątanie, z efektami widocznymi od razu. Pozwalają na skrócenie czasu pracy i ich używanie jest nieporównywalne ze sprzątaniem ręcznym. Sprawdź, jak wybrać idealny model do Twojego przedsiębiorstwa!

 

Rodzaje zamiatarek

Zamiatarki przemysłowe dzielą się na:

  • ręczne bez napędu, wymagające pchania. Ich wygląd przypomina nieco kosiarki. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, nie zajmują dużo miejsca i są poręczne. Poprzez pchanie urządzenia uruchamia się napęd obrotowej szczotki, która jest wprawiana w ruch dzięki przekładni,
  • prowadzone wyposażone w napęd (bateryjny lub spalinowy). To modele łączące w sobie cechy zamiatarek ręcznych i tych z siedziskiem dla operatora. Ich obrotowa szczotka poruszana jest przez silnik, z którego część mocy wędruje do kół napędowych,
  • samojezdne, z miejscem dla operatora. To największe z dostępnych zamiatarek i przez to również najwydajniejsze. Działają dzięki silnikom o napędzie: spalinowym ( benzyna lub diesel), elektrycznym lub LPG.

Nie lada wyzwaniem jest znalezienie sklepu, który oferuje różne rodzaje urządzeń o zróżnicowanym napędzie i od samych sprawdzonych producentów. Jednym z takich, nielicznych, miejsc jest sklep Wirexim, gdzie duży wybór zamiatarek przemysłowych idzie w parze z wysoką jakością.

 

Na co się zdecydować?

To, które urządzenie wybrać zależy od wielu czynników. Jednak wielkość przedsiębiorstwa lub terenu, który będzie poddany czyszczeniu pełni tu kluczową funkcję. W dużych firmach i na terenach miejskich, gdzie jest konieczność czyszczenia średnich i dużych powierzchni (zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz), lepiej sprawdzą się samojezdne zamiatarki.

Te wyposażone w wygodny fotel, klimatyzowaną kabinę i dodatkowe, obrotowe szczotki boczne, mogą w szybkim czasie wyczyścić różne nawierzchnie dróg, a nawet nachylonych terenów. Będą więc idealne do prac komunalnych na zewnątrz. Modele bez kabiny, ale z miejscem dla operatora to optymalny wybór w dużych i mniejszych przedsiębiorstwach, gdzie ręczne modele byłby zbyt mało wydajne.

Przy powierzchniach wewnętrznych o niewielkim metrażu wystarczającym rozwiązaniem mogą okazać się zamiatarki ręczne lub te prowadzone, wyposażone w napęd.

Jedno jest pewne, zamiatarki przemysłowe to sprzęty, których nie zastąpi żadna zmiotka, szufelka czy mop. W wielu przypadkach są po prostu niezbędne, by utrzymać różne miejsca i powierzchnie w należytej czystości.