Zmęczenie, zła pogoda, korki – wymówek, by nie iść na siłownię, jest bezliku. Dlatego też, by znaleźć motywację i nie zaniedbać cyklu treningowego, warto pomyśleć o stworzeniu siłowni w domowym zaciszu. Jak dobrać odpowiednie sprzęty, co musi znaleźć się na każdej siłowni, a które maszyny są raczej opcjonalne? I przede wszystkim – gdzie szukać właściwych akcesoriów? Na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście. Serdecznie zapraszamy do lektury wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie i zrobić to w prywatnej sali treningowej.

 

Szeroka oferta sklepów sportowych

W dzisiejszych czasach tak naprawdę pozyskanie żadnego sprzętu sportowego nie powinno stanowić problemu. Niezależnie od tego, czy szukamy akcesoriów do treningów siłowych, ćwiczeń cardio czy chcemy aktywnie spędzać wolny czas z dziećmi lub gośćmi (np. grając w ping-ponga lub skacząc na trampolinie), sklepy sportowe mają na tyle szeroki asortyment, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Dotyczy to zarówno miłośników tradycyjnej sztangi i hantli, jak i tych, którzy wolą trenować na atlasie kulturystycznym; tych którzy chętnie korzystają z dóbr nowoczesnej technologii na orbitreku lub bieżni, jak i tych, którym w zupełności wystarczy mata i zestaw ćwiczeń rozciągających.

 

Aktywny relaks to najlepszy relaks

Nie wszyscy muszą być miłośnikami podnoszenia ciężarów lub fanatycznego dbania o kondycję. Niektórzy po prostu lubią poruszać się w weekend, gdy mają wolną chwilę, a na sobotniego grilla wpadli znajomi. Właśnie dla tych osób wiele sklepów sportowych oferuje stoły do ping-ponga i ogrodowe trampoliny. Pierwsze przyrząd może i wymaga większej ilości miejsca, ale pozwala również na wspaniałą zabawę w gronie przyjaciół i prawdziwie sportową rywalizację. Złożony stół nie zajmuje wiele miejsca, więc spokojnie powinien zmieścić się np. w garażu. Z kolei trampolina na pewno przypadnie do gustu wszystkim dzieciom i tym, którzy marzyli o karierze lekkoatlety. Coś, co w pierwszej chwili może wydawać się dziecięcą zabawką, staje się coraz bardziej popularne – tak zwany „jumping fitness” to program ćwiczeniowy, na który decyduje się coraz więcej trenerów fitness. Dzieje się tak z powodu tego, że podczas skakania na trampolinie, działają zupełnie inne mięśnie naszego ciała niż podczas „normalnego treningu”.

Oczywiście sklepy sportowe oferują również całą gamę „tradycyjnych” sprzętów do ćwiczeń. Wśród nich znajdziemy atlasy kulturystyczne, orbitreki i bieżnie, ławki czy zestawy hantli.