Jest żółta, nie pasuje do niczego, ale może uratować ci życie – tak reklamował kamizelki odblaskowe naczelny projektant mody, Karl Lagerfeld. Znany z ciętego języka i z tego, że zawsze chodzi ubrany na czarno, z pełną powagą pozował do kampanii w żółtej kamizelce. Nic dziwnego – kamizelki to sprawdzony sposób na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Kiedy ci się przydadzą? Oto 5 sytuacji, w których warto mieć ją pod ręką!

 

To prawda, że żółty nie wszystkim pasuje, ale jest to najlepiej widoczny kolor. Ekspert ze sklepu KamizelkiOdblaskowe.com.pl przybliżył nam to zagadnienie:

To właśnie żółty jest dostrzegalny jako pierwszy w najtrudniejszych warunkach, nawet przez osoby niedowidzące. Co więcej, żółty jest ostatnim kolorem, który dostrzegają osoby tracące wzrok, dlatego właśnie oznaczenia na wielu dworcach, czy w metrze warszawskim, wskazujące na krawędź peronu, czy na schody, oznaczone są żółto-czarno taśmą.

Przekonaliśmy cię? Poniżej kilka sytuacji, w których kamizelka odblaskowa naprawdę może ci się przydać.

 

1. Gadżety odblaskowe = Bezpieczeństwo w nocy

Po zmierzchu nawet najbardziej sumienni kierowcy nie mają szans dostrzec pieszych z odległości większej niż pięćdziesiąt metrów. Noszenie kamizelki odblaskowej podczas chodzenia lub biegania w nocy znacząco zwiększy twoje bezpieczeństwo. Jesienią czy zimą, gdy zmrok zapada szybko, może okazać się, że wracasz do domu z pracy lub szkoły w kompletnych ciemnościach. I nie chodzi tylko o tereny poza miastem! Czasem wystarczy skręcić w boczną ulicę, by stać się niewidocznym.

 

2. Osiedlowe uliczki

Osiedlowe uliczki to teren, w którym trudno odróżnić chodnik od jezdni. Dlatego, jeśli ty lub twoje dziecko regularnie pokonujecie sporą trasę nieoświetloną częścią osiedla, czas wyposażyć się w kamizelkę. Kamizelka odblaskowa dla dzieci będzie miała odpowiedniejszy rozmiar i ciekawe, odblaskowe ozdoby, które spodobają się dziecku i zachęcą do jej zakładania. Pamiętaj jednak, by dać dobry przykład i przy okazji kup kamizelkę dla dorosłych!

 

3. Odblaski dla rowerzystów

Kamizelka Odblaskowa 3

Kamizelka odblaskowa jest doskonałym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa rowerzysty. Podczas długich przejażdżek możesz zostać zaskoczony przez różne niespodziewane sytuacje. Bez względu na to, czy pada deszcz, czy śnieg, ważne jest, aby mieć dobrze widoczną odzież – dodaje nasz ekspert (kamizelkiodblaskowe.com.pl).

 

4. Odgarnianie śniegu

Zima oznacza krótsze godziny dnia i śnieżną pogodę. Jeśli do twoich obowiązków należy odgarnianie śniegu z fragmentu chodnika lub posesji, pamiętaj, by założyć kamizelkę. Weź pod uwagę, że nie tylko ciemność, ale i zachmurzenie wpływają na twoją widoczność, a gdy droga jest pod śniegiem, wielu kierowców może niechcący zjechać na chodnik.

 

5. Bezpieczeństwo na drodze

Kamizelka Odblaskowa 1

Być może słyszałeś o sytuacjach, w których pasażerowie samochodów biorących udział w wypadkach ginęli nie w samych wypadkach, a potrąceni na ruchliwej jezdni. Jeśli zdarzy ci się złapanie gumy lub inny niespodziewany postój na drodze, zachowaj spokój, załóż kamizelkę i jak najszybciej wystaw trójkąt bezpieczeństwa!

Kamizelki są najprostszym i jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Jeśli naprawdę nie lubisz żółtego, możesz wybrać kamizelkę w innym kolorze. Dzięki zastosowaniu specjalnych rodzajów tkanin, dzisiejsze kamizelki odblaskowe mają jaskrawe, neonowe odcienie, doskonale odbijają światło i są bardzo dobrze widoczne. Od Ciebie zależy podjęcie inicjatywy i upewnienie się, że jesteś tak bezpieczny, jak to tylko możliwe.

 

Zdjęcia: materiały klienta.