Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w sypialni są eleganckie i praktyczne łóżka tapicerowane, które służą nie tylko większemu komfortowi snu, ale również wieczornemu wypoczynkowi. Zaletą jest tutaj miękki i wygodny zagłówek, który pełni rolę oparcia, może być również praktyczną półką, a dodatkowo poprawia komfort akustyczny, pochłaniając część dźwięków. Poznaj nasze propozycje modnych i designerskich łóżek tapicerowanych do sypialni.

 

Tapicerowane łóżko z zaokrąglonym zagłówkiem

Niesamowicie stylowym i wygodnym rozwiązaniem są łózka tapicerowane z zaokrąglonym zagłówkiem. Zwykle spotkamy się z zagłówkami pionowymi. Nieco odchylony zagłówek sprawia, że podczas wieczornego odpoczynku, łóżko może pełnić rolę wygodnego szezlonga, zapewniając solidne i komfortowe podparcie dla pleców. To wspaniała alternatywa dla miłośników wieczornego TV lub czytania książek. Biorąc pod uwagę większą długość mebla, to rozwiązanie jest dedykowane do nieco przestronniejszych sypialni.

 

Oświetlenie LED w zagłówku łóżka

Jeśli interesują Cię designerskie łóżka do sypialni, zwróć uwagę na łóżka, w których wykorzystane zostało oświetlenie LED. Taśmę ledową prowadzi się w zagłówku tak, że jest ona niewidoczna w dzień. Wieczorem tworzy natomiast niesamowity klimat i może być wykorzystana jako bardziej relaksujące oświetlenie poboczne, idealne przy oglądaniu filmów i seriali. Coraz więcej osób decyduje się na wybór takich łóżek ze względu na praktyczność oraz świetny wygląd.

 

Łóżka tapicerowane do sypialni w stylu skandynawskim

Coraz częściej sięgamy po praktyczny i przytulny styl skandynawski. Wiele osób twierdzi, że w takich wnętrzach lepiej sprawdzą się łózka drewniane. Fakt, drewno świetnie sprawdza się w tym stylu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na łóżko z zagłówkiem pikowanym w naturalnym kolorze. Do stylu skandynawskiego sprawdzą się beże, biel, jasne odcienie szarości, kolory kremowe i pastelowe, ale również czerń. Designerskim rozwiązaniem może być natomiast łóżko granatowe lub ciemnoniebieskie przywodzące na myśl wieczorne lub nocne niebo.

 

Łóżko z podnoszonym stelażem

Na koniec bardzo praktyczne rozwiązanie. Wiele z łóżek tapicerowanych nie ma żadnych szuflad oraz nie wykorzystuje wnętrza dostępnego pod stelażem. W małych sypialniach świetnie sprawdzą się łóżka tapicerowane z podnoszonym stelażem. Dzięki temu łóżko pod łóżkiem można wykorzystać np. na pościel. Designerskie łóżka do sypialni coraz częściej sięgają po udogodnienia, które czynią sypialnię bardziej praktyczną oraz funkcjonalną – znajdziesz je na meblujdom.pl