Na rynku, co i rusz pojawiają się nowe karmy i witaminy dla naszych czworonogów. Jedne są rekomendowane i sprawdzone, inne niekoniecznie. Jednak, czy psie jedzenie z supermarketu naprawdę jest zdrowe dla naszych futrzastych przyjaciół?

 

Dzisiaj pokarm dla naszego psa możemy kupić nawet na stacji benzynowej, czy w drogerii z kosmetykami. Często wydaje nam się, że wybierając produkty znanych i reklamowanych marek dostarczamy naszemu psu wszystko to, co najlepsze. Jednak nie zawsze tak jest. Przyznajmy szczerze, że często zapominamy czytać etykiety produktów, które kupujemy dla siebie, a co dopiero myśleć o tym przy wybieraniu jedzenia dla czworonoga.

Zaglądając na etykietę możemy szybko odłożyć puszkę, czy saszetkę na półkę. Zamiast mięsa i wartościowych składników odżywczych, często znajdziemy na niej zboża i inne „zapychacze”, które na dłuższą metę są szkodliwe i działają destrukcyjnie na organizm naszego zwierzaka. Jaką karmę kupować dla psa? Gdzie znajdziemy najlepszy i najbardziej wartościowy pokarm? Przeczytaj ten artykuł do końca, by poznać odpowiedzi na te pytania.

 

Zdrowe żywienie naszego psa – od czego zacząć?

Przede wszystkim powinniśmy czytać etykiety i dokładnie sprawdzać skład produktu. Często wbrew pozorom droższe jedzenie będzie dla naszego psa zdrowsze i bardziej sycące niż tańsza karma. Przykładowo puszka za 10 zł, która w składzie ma praktycznie 100% mięsa i witamin, na dłużej posili psa i doda mu energii niż ta za 5.

Kolejna ważna kwestia to dopasowanie produktów do zdrowia i aktywności fizycznej pupila. Pies kastrowany powinien spożywać inną karmę niż ten przed zabiegiem. Zanim więc cokolwiek kupimy, lepiej udać się na kontrolę do weterynarza i doradzić, jakie produkty może jeść nasz futrzasty kumpel.

 

Gdzie kupić wartościowy pokarm dla naszego psa?

Dobre karmy z odżywczym i zdrowym składem znajdziemy w sklepach internetowych. Oferują one ogromny wybór i przede wszystkim przystępne ceny. Najlepsza i najzdrowsza dla naszego psa będzie karma bezzbożowa. Takim pokarm nie tylko doda naszemu psu potrzebnej energii, ale również zachowa go w dobrym zdrowiu i witalności. Przecież chcemy, by nasi czworonożni przyjaciele byli z nami, jak najdłużej.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z: sklepzkarmami.pl/