Wybierając się na wakacje do Maroko, możemy być pewni, że tutaj nietrudno będzie o poczucie egzotyki (berberyjska kultura jest skrajnie różna od europejskiej i wiele nas w tym kraju zaskoczy), bardzo dobrą pogodę niemal o każdej porze roku (doskonały pomysł na urlop w ciepłych krajach zimą), a także różnorodnie (w Maroko są plaże, ciekawe miasta, góry, pustynie). Poniżej krótki przewodnik po najciekawszych miejscach w Maroko!

 

Tanger

Gdy uczynimy sobie z Tangeru pierwsze miejsce naszego spotkania z Maroko, będziemy prawdopodobnie oszołomieni przez całe pierwsze dwa dni. Gwar, krzyk, zapachy, zachowanie ludzi, jedzenie i sposób poruszania się po ulicach, pogoda oraz komunikacja: to wszystko może nas początkowo przytłoczyć. Jednak, dla wielu jest to oczywiście plus podróżowania po Afryce, w myśl zasady, że im bardziej różnorodnie, tym ciekawiej! Tanger to miasto portowe ze starówką otoczoną murami, gwarna medina (obowiązkowe miejsce każdego turysty!), kolorowe stragany, wąskie uliczki, a także niesamowity widok na miasto ze zlokalizowanej na górze Kasby: to trzeba zobaczyć!

 

Meknes

Ciekawostką może okazać się dla wielu miasto Meknes. Mimo że nie ma tu lotniska, warto udać się na wycieczkę właśnie do Meknes, niezależnie od tego, gdzie na stale będziemy stacjonowali w Maroko. Meknes to jedno z najstarszych miast królewskich, zlokalizowanych na terenie Maroko. Znajduje się na wysokości 55 metrów n.p.m. Starówka Meknes dzieli się na wyraźne 4 części: ciekawie jest poznać historię i genezę każdego z nich.

 

Rabat

Miasto znajduje się nad Bogu Regreg, rzeki wpadającej do Atlantyku. Na terenie Rabatu znajduje się sporo luksusowych osiedli,a ulice często przypominają bardziej te z największych europejskich stolic. Mimo wszystko jednak znajdziemy tutaj kawałek egzotyki, wybierając się na starówkę, na której znajdują się bramy do Kasaby Udaja. Z Rabatu można udać się kolejką do Szelli, w której znajduje się gliniana nekropolia, otoczone murem z gliny.

 

Marrakesz

Prawdopodobnie najważniejszy punkt do zobaczenia dla osób, które chcą poznać prawdziwe Maroko. Znajduje się tutaj sporo zabytków, otoczonych dwunastokilometrowym murem obronnym: meczet, medresa, liczne pałace, a także meczet Kutubija. Miasto najlepiej wygląda nocą, gdy na ulicach można spotkać kuglarzy, bajarzy i zaklinaczy węży.

 

Warzazat

Warzazat znajduje się niespełna 35 km od Marrakeszu. Jest to miasto położone na środku pustyni – z oddali może wyglądać jak oaza. Warto przyjechać tutaj, aby zobaczyć kasbę Taurirt – jest to oszałamiająca rezydencja władcy berberyjskiego El Glaoui. Rezydencja została zbudowana z potłuczonej glinu na początku dwudziestego wieku.

Więcej o tym, jak zwiedzać Maroko oraz co należy wiedzieć przed wyjazdem, przeczytacie na blogu Projektowni Wakacji.