Worki sako opanowały wnętrza naszych mieszkań! Co więcej, tego typu dodatki świetnie sprawdzają się również na zewnątrz. Czemu zawdzięczają taką popularność? Te modne siedziska są obecne zarówno w życiu najmłodszych, jak i młodzieży i dorosłych. Mnogość ich zastosowań sprawia, że nadają się niemal do wszystkich wnętrz! Poniżej sprawdzamy, gdzie i jak możesz je wykorzystać.

 

Worki sako, czyli o co tyle hałasu

Czym właściwie są worki sako? Można je określić jako rodzaj siedziska z obiciem z ekoskóry, skóry naturalnej lub innych tkanin. Tym, co odróżnia worek od klasycznego fotela, jest brak drewnianego szkieletu. Zamiast niego znajdziemy tam specjalny wkład, np. w postaci granulatu. Takie rozwiązanie sprawia, że worek idealnie dopasowuje się do kształtu ciała osoby, która na nim siedzi. To właśnie charakterystyczna forma pufa sprawia, że dodatki znajdują tylu zwolenników. Wygoda użytkowania, lekkość i mobilność to niezaprzeczalne zalety sprzętu. Siedząc na fotelu, po jakimś czasie odczuwamy dyskomfort. Ponadto jego obicie szybko się niszczy i brudzi. Standardowy fotel nie jest tak mobilny, jak worki sako. Siedziska są łatwe do przenoszenia, a pielęgnacja nie sprawia żadnych trudności. Większość modeli ma zdejmowaną tapicerkę, co jeszcze bardziej usprawnia czyszczenie.

Idealny element do dziecięcego pokoju — worek sako

Worki sako świetnie sprawdzą się w dziecięcym pokoju. To właśnie dzieci szczególnie je lubią. Niestandardowe i w niczym nieprzypominające klasycznego krzesła lub fotela — najmłodsi uwielbiają się wyróżniać. Każdy taki worek jest w pełni bezpieczny nawet dla najmłodszych. Faktura materiału jest gładka, a worki nie posiadają ostrych krawędzi. Obecnie w sklepach można znaleźć najróżniejsze formy i postacie worków sako. Sklep Living Concept oferuje np. warianty w energetycznych kolorach. Możesz tam znaleźć również zabawne siedziska przypominające byczka! Worki można dowolnie przestawiać, co jest ich wielką zaletą. Podczas zabawy nie będą więc kolidować. Łatwość czyszczenia to cenny aspekt przy maluchach, które nie oszczędzają mebli.

 

Odprężenie i ulga w bólu dla dorosłych

W odróżnieniu od zwyczajnych siedzisk, worki sako oferują przyjęcie najbardziej dogodnej dla nas pozycji. Worek dopasowuje się do sylwetki, więc możemy na nim leżeć lub siedzieć tak, jak preferujemy. Siedzisko nie ma sztywnego stelaża, który ograniczałby ruchy. Z tego względu ten atrybut będzie nieoceniony również dla dorosłych. Jego walory docenią szczególnie ci, którzy cierpią na dolegliwości bólowe kręgosłupa. Warto zauważyć, że taki element nadaje się do wyposażenia salonu czy pokoju dziennego. A może z jego wykorzystaniem urządzisz pokój gościnny lub strefę wypoczynku?