Aby zaistnieć w sieci i cieszyć się w niej popularnością należy najpierw zadbać o jej skuteczne pozycjonowanie i marketing. Możliwe, że jest to strona firmowa, sklep internetowych, blog lub forum. Liczy się jednak to, co my uczynimy, aby trafiali na nią kolejni internauci i pozostawali na niej najdłużej. Z pomocą przychodzi marketing internetowy, który daje nam ogromne możliwości pozycjonowania naszej strony.

 

Portale ogłoszeniowe

Do dyspozycji mamy na przykład portale ogłoszeniowe. Jest w nich jest możliwość utworzenia ogłoszenia (jak sama nazwa wskazuje), na które będą trafiać internauci poszukujący danych produktów, usług czy firm. Każde ogłoszenie na jednym portalu ogłoszeniowym jest w stanie zapewniać nam, każdego miesiąca, pozyskanie od kilku do kilkuset nowych internautów na naszej stronie, w zależności od portalu ogłoszeniowego. Takie wyniki są zachwycające, biorąc pod uwagę fakt, że występuje setki popularnych portali ogłoszeniowych. Wystarczy więc tylko zadbać o to, aby na chociaż części z nich pojawiło się unikalne ogłoszenie prowadzące do naszej strony www. Dobrze, aby takie ogłoszenie zawierało nie tylko nazwę i adres firmy, ale także opis usług jakie świadczymy, krótki opis oferty, adres e-mail, nr telefonu oraz link do naszej strony.

 

Reklama na forum

Fora internetowe to miejsca, w których chętnie zatrzymują się nasi potencjalni klienci. Również do nich warto jest dotrzeć. A staje się to możliwe, jeśli wykorzystujemy tak zwany buzz marketing. To pewna forma reklamy, która jest wykonana w dość rozsądny sposób. Nie chodzi tutaj o bezpośrednią reklamę czy natarczywe umieszczanie linków do naszej strony (np. w stopce). Najważniejsza jest pomoc osobom, które tego potrzebują. Gdy udzielamy się na takim forum, podpowiadamy użytkownikom, budujemy pozytywną relację. Dzięki temu osoby, którym pomogliśmy mogą nas zapamiętać, skorzystać z naszych usług lub kupić nasze produkty. Na niektórych forach jest także specjalnie miejsce umożliwiające pozostawienie reklamy, jeśli chcemy podzielić się z innymi swoją stroną www i usługami, które realizujemy.

 

Blogi

Bardzo ważną reklamę zapewniają nam również blogi, na których prowadzenie decydują się właściciele stron firmowych i sklepów internetowych. Czynią tak, ponieważ dzięki nim są w stanie zaprezentować się klientom z jeszcze lepszej strony. Kiedy oni wchodzą na takiego bloga to szybko przekonują się, z kim mają do czynienia. Jeśli pojawiają się na nim wysokiej jakości artykuły, atrakcyjne i merytoryczne, to jednocześnie budujemy sobie większe zaufanie wśród czytelników. A to ma następnie przełożenie na ich stosunek do poszczególnych produktów i usług. Oprócz tego, że dzięki artykułom możemy pomóc użytkownikom, możemy ich także pozyskać do naszej strony dzięki budowaniu zaplecza słów kluczowych long tail. Blog zatem to same plusy!

Ogromne znaczenie odgrywają również nowe działania reklamowe, które warto wykorzystać. Jest ich naprawdę wiele, a zazwyczaj doświadczenie w tym zakresie posiadają agencje reklamowe i interaktywne.

Współpraca z nimi jest w stanie umożliwić nam stworzenie nowej, świeżej strategii działań marketingowych w internecie co w konsekwencji umożliwi firmie pozyskiwanie nowych klientów.

 

Autor:
Autorem artykułu jest Agencja Interaktywna www.GreenWeb.pl – specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym.